Azonnali belső vizsgálatot rendelt el Ruszin-Szendi Romulusz az újdörögdi kézigránát-baleset ügyében

Azonnali belső vizsgálatot rendelt el Ruszin-Szendi Romulusz az újdörögdi kézgránát-balesettel kapcsolatban, jelentette be Facebook-oldalán a honvédelmi miniszter. Az ügyben az ügyészség június elején megszüntette a nyomozást, a tárcavezető szerint azonban „erre nem lehet azt mondani, hogy nincs felelős, majd csendben továbblépni”.

tavaly márciusi balesetben egy 29 éves kormánytisztviselő önkéntes harcászati kiképzésen vett részt, amikor egy éles kézigránát még a kezében működésbe lépett. Az ügyészség szerint a nő a gyakorlógránátos feladatok során egyszer sem érte el az előírt 30 méteres dobótávolságot, ennek ellenére megfelelt minősítést kapott, és részt vehetett az éles dobáson. A biztosítószeg kihúzása után véletlenül részben elengedte a biztosítókart, ezért a gránát idő előtt aktiválódott; a mellette álló kiképző megpróbált közbelépni, de a gránát kevesebb mint négy másodpercen belül felrobbant. A nő mindkét kezét elvesztette, súlyosan megsérült az arca is, a kiképző pedig szintén súlyos sérüléseket szenvedett.

A sérült nő nem fogadta el, hogy a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség megszüntette a nyomozást, és panasszal élt a megszüntető határozat ellen.

Ruszin-Szendi Romulusz azt írta, hogy tudomásul veszi az ügyészség döntését, mivel a büntetőjogi felelősség megállapítása nem az ő feladata. Egyúttal azonnali belső vizsgálat elrendelését kérte a vezérkari főnöktől.

Ha valaki hibázott, legyen vezető vagy döntéshozó, annak vállalnia kell a következményeket. Ha rendszerszintű hiba történt, azt ki fogjuk javítani. Ha vezetői felelősség állapítható meg, annak pedig következménye lesz

– fogalmazott. „Nem engedhetem meg, hogy egy ilyen tragédia után a közvéleményben az maradjon: senki sem felelős”, tette hozzá. Azt is megígérte, hogy a vizsgálat eredményeit nyilvánosságra fogják hozni, és minden szükséges személyi és szakmai döntést meghoznak.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!