A külügy visszahívja a moszkvai és a kijevi külképviseleti vezetőket, na meg Orbán unokatestvérét

A visszahívott misszióvezetők hivatalos névsorát a jövő héten teszik közzé a Magyar Közlönyben, miután Sulyok Tamás aláírta a javasolt személyi változtatásokat.

Orbán Anita külügyminiszter pénteken délelőtt jelentette be, hogy tárcája megkezdi a külképviselet-vezetői kar megújítását, ennek keretében pedig 37 misszióvezetőt rendelnek haza.

Telex úgy tudja, hogy a visszahívott külképviseleti vezetők között van

  • Csiszár Jenő egykori Heti Hetes-műsorvezető (Olaszország, Milánó);
  • Vitézy Anna Zsófia, Orbán Viktor unokatestvére (Kolumbia, Bogotá);
  • Szarka Gábor Levente, aki az SZFE átalakítását vezényelte le (Algéria, Algír);
  • Oszama Ibrahim Naffa jordániai származású üzletember (Irak, Bagdad);
  • Takács Szabolcs Ferenc, a Miniszterelnökség volt államtitkára (Egyesült Államok, Washington);
  • Kumin Ferenc politológus (Nagy-Britannia, London);
  • Nagy Gábor Tamás, az I. kerület egykori fideszes polgármestere (Új-Zéland, Wellington) és
  • Fülöp Viktor Géza korábbi külgazdasági attasé (Dél-afrikai Köztársaság, Pretoria).

A HVG úgy értesült, hogy mellettük hazarendelik Konkoly Norbert moszkvai, Heizer Antal kijevi, valamint Györkös Péter berlini külképviseleti vezetőt.

Orbán Anita a hazarendelésekről azt mondta, „a változások egy része a lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy Magyarország érdekeit olyan nagykövetek képviseljék, akik az új külpolitikai prioritások mentén hitelesen és hatékonyan tudják képviselni és szolgálni hazánkat”. A Külügyminisztérium szerint a személyi változások ugyanakkor egy szélesebb körű szakmai megújulás részét is képezik. A cél egy professzionális, magas szakmai színvonalon működő diplomáciai kar felépítése.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!