Vitézy Dávid: Kezdeményeztük a Budapest-Belgrád vasútvonal titkosításának feloldását

A kormány döntése alapján hivatalosan is kezdeményeztük a Budapest-Belgrád vasútvonal beruházással kapcsolatos titkosítás feloldását, melyhez a kínai fél belegyezésére is szükség van – írta közösségi oldalán Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter annak apropóján, hogy előző nap találkozott a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövetével.

Egyeztetett Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Kínai Népköztársaság budapesti nagykövetével a Budapest-Belgrád beruházás aktuális feladatairól. A miniszter a Facebookon azt írta, mivel a projekt kötött kétoldalú megállapodás alapján zajlik, nélkülözhetetlen az állami szintű egyeztetés a két fél között.

„Egyetértettünk abban, hogy a legfontosabb közös cél, hogy a hazai és európai előírások szerinti biztonsági garanciák mellett, a vonatbefolyásoló rendszer alapos tesztelése után, de a lehető leghamarabb elindulhasson a személyszállítás a vonalon” – írta.

Tájékoztatta a nagykövetet arról is, hogy a kormány döntése alapján hivatalosan is kezdeményezte a beruházással kapcsolatos titkosítás feloldását, amihez a kínai fél beleegyezésére is szükség van.

A Budapest–Belgrád vasútvonal kiépítése minden idők legnagyobb vasútfejlesztése Magyarországon, titkosított kínai gigahitelből, kínai kivitelezőkkel, Orbán Győző és Mészáros Lőrinc segítségével. A beruházás minőségével kapcsolatban több aggály is felmerült, de a titkosított szerződések miatt az Orbán-kormány nem volt hajlandó érdemben reagálni a kérdésekre.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!