Vegyen velünk lendületet! 970×250 -3

Vásárhelyiek végeztek a Hátgerinc Kupa élén

A hagyományoknak megfelelően május első hétvégéjén rendezték meg a Hátgerinc Kupát a Gyarmati Dezső Sportuszodában. Összesen 23 egyesület 374 versenyzője mérettette meg magát.

A Hód Úszó SE versenyzői ezúttal 32 arany-, 28 ezüst-, 32 bronzérmet gyűjtöttek, és 115 egyéni rekordot úsztak. A Hódok 5 különdíjat is besöpörtek, Fehér Nóra, Vörös Nándor, Rajos Dávid, Kovács Ákos és Rostás Richárd korcsoportjukban az összesített LEN pont kupát is megnyerték – számoltak be róla oldalukon.

Dobogós és pontszerző helyezések:

  • LÉNÁRT ZSÓFIA (2012) 4 arany – 50m pillangó, 100m hát, 100m gyors, 400m gyors, 1 ezüst – 50m gyors, 1 bronz – 200m hát
  • KÉRDŐ LUCA (2007) 3 arany – 50m mell, 200m vegyes, 400m gyors, 3 ezüst – 100m mell, 200m mell, 200m gyors, 1 bronz – 100m gyors
  • OLASZ PANNI (2014) 3 arany – 50m mell, 50m gyors, 100m gyors, 2 ezüst – 50m hát, 100m mell
  • VESZELOVSZKI ESZTER (2007) 3 arany – 50m gyors, 50m mell, 200m mell
  • SZATMÁRI MÁTÉ (2007) 3 arany – 50m mell, 50m gyors, 100m gyors
  • TAJNAI LILLA (2012) 2 arany – 50m pillangó, 400m vegyes, 1 ezüst – 800m gyors, 2 bronz – 100m pillangó, 400m gyors, 6. hely – 200m vegyes
  • MUSA MÁRK (2007) 2 arany – 100m hát, 200m hát
  • VÖRÖS NÁNDOR (2008) 2 arany – 50m hát, 200m vegyes, 1 bronz – 100m gyors, 5. hely – 50m pillangó, 100m pillangó, 6. hely – 50m gyors
  • LÉNÁRT IMRE BÁLINT (2010) 1 arany – 400m gyors, 3 ezüst – 100m gyors, 200m pillangó, 400m vegyes, 4. hely – 100m pillangó, 7. hely – 200m vegyes
  • TÓTH EMESE (2009) 1 arany – 200m gyors, 3 ezüst – 50m pillangó, 50m mell, 100m hát, 4 bronz – 50m gyors, 50m hát, 100m mell, 200m mell, 8. hely – 100m gyors
  • MÉRAI JANKA (2011) 1 arany – 100m pillangó, 2 ezüst – 400m vegyes, 800m gyors, 4. hely – 200m vegyes
  • ROSTÁS RICHÁRD (2017) 1 arany – 50m gyors, 2 ezüst – 50m hát, 50m mell
  • RAJOS DÁVID (2011) 1 arany – 200m vegyes, 1 ezüst – 400m gyors, 4. hely – 50m mell, 5. hely – 100m hát, 100m mell, 6. hely – 50m gyors, 100m gyors
  • KIS LARA (2011) 1 arany – 50m hát, 1 ezüst – 200m hát, 5. hely – 50m gyors, 6. hely – 100m hát, 400m gyors, 8. hely – 100m gyors, 800m gyors
  • VARGA LILI (2011) 1 arany – 50m gyors, 1 ezüst – 100m gyors, 7. hely – 200m vegyes
  • HALÁSZ MÁRK ORION (2017) 1 arany – 50m hát, 1 ezüst – 50m gyors
  • BERECZKI LÁSZLÓ (2014) 1 arany – 50m mell, 1 bronz – 200m mell, 5. hely – 50m hát, 6. hely – 100m mell, 7. hely – 50m gyors
  • HORVÁTH HENRIK (2002) 1 arany – 50m mell
  • FERENCZI GERGŐ (2012) 2 ezüst – 100m gyors, 1500m gyors, 4 bronz – 50m gyors, 200m gyors, 400m gyors, 50m hát
  • KOVÁCS ÁKOS (2014) 2 ezüst – 200m gyors, 400m gyors, 2 bronz – 50m gyors, 50m pillangó
  • MOLNÁR MAJA (2014) 1 ezüst – 400m gyors, 4. hely – 200m hát, 200m gyors, 5. hely – 50m gyors
  • FEHÉR NÓRA (2010) 1 ezüst – 200m gyors, 4. hely – 400m gyors, 5. hely – 800m gyors, 6. hely – 100m pillangó, 7. hely – 50m gyors, 100m gyors
  • KOVÁCS ÁRON (2010) 6 bronz – 50m gyors, 100m gyors, 400m gyors, 200mvegyes, 400m vegyes, 100m pillangó, 4. hely – 50m pillangó
  • DÁNÓ LÉNA (2016) 2 bronz –50m gyors, 50m mell, 4. hely – 100m gyors, 100m mell
  • SZÉL SZABINA (2011) 1 bronz – 200m mell, 4. hely – 100m mell, 5. hely – 200m pillangó, 200m vegyes, 7. hely – 100m pillangó, 200m hát, 400m gyors, 400m vegyes
  • DÁNÓ DÉZI (2014) 1 bronz – 400m gyors, 4. hely – 50m pillangó, 6. hely – 200m vegyes
  • KRAJSÓCZKI SZOFI (2012) 1 bronz – 100m gyors, 4. hely – 400m gyors, 7. hely – 200m vegyes
  • LÉNÁRT KRISZTINA (2015) 1 bronz – 100m mell, 5. hely – 200m vegyes, 6- hely – 100m gyors, 7. hely – 50m gyors, 8. hely – 100m pillangó, 200m gyors
  • TÓTH DORKA (2011) 1 bronz – 50m mell, 6. hely – 100m mell
  • OLASZ GERGŐ (2016) 1 bronz – 50m hát, 7. hely – 50m mell
  • RÁKOS ZOLTÁN (2013) 1 bronz – 50m pillangó, 7. hely – 200m mell
  • BARANYAI DÁNIEL (2008) 1 bronz – 100m mell
  • BLASKÓ- VÍGH VIKTÓRIA (2015) 4. hely – 50m mell, 100m gyors, 5. hely – 50m gyors, 200m mell
  • OLASZ GÁBOR (2014) 4. hely – 400m gyors, 6. hely – 50m hát, 7. hely – 50m pillangó, 8. hely – 50m gyors
  • MÓNUS TAMARA (2016) 4. hely – 50m mell, 6. hely – 100m mell, 8. hely – 100m gyors
  • SZABÓ FLÓRA (2011) 4. hely – 800m gyors, 7. hely – 50m hát, 100m hát
  • CURPÁS DOMINIK (2015) 5. hely – 50m gyors, 100m gyors, 50m hát, 6. hely – 100m hát
  • SOÓS LÁSZLÓ (2014) 5. hely – 200m mell, 6. hely – 50m mell, 8. hely – 50m hát
  • LUKÁCSA ZILLE (2016) 6. hely – 50m hát, 7. hely – 50m gyors
  • SZABÓ DOMINIK (2012) 6. hely – 50m hát, 7. hely – 400n gyors, 8. hely – 200m gyors
  • SZOBÁCSI SÁRA (2014) 6. hely – 50m hát, 7. hely – 50m mell, 100m hát, 8. hely – 50m gyors, 100m gyors
  • GRUITY JÁZMIN (2013) 6. hely – 50m hát, 7. hely – 50m pillangó
  • APRÓ NORINA (2016) 6. hely – 50m mell, 8. hely 50m hát
  • EGRI MILÁN (2013) 8. hely – 200m mell
  • GERA-PANYOR VIOLA (2013) 8. hely – 800m gyors

Edzők: Máté Hunor, Pesti Erik, Sibalin Dávid, Farkas András, Bajusz Andrea és Csókay Miklós.

Fotó: Tésik Attila fotóriporter

A NICS-Hódmezővásárhelyi Swimming Úszó-Vizilabda Clubot 51 versenyző képviselte és a két nap alatt összesen 201 alkalommal ugrottak vízbe. Egyesületük az éremtábla élén végzett, 34 arany-, 24 ezüst- és 20 bronzérem mellett rengetek egyéni csúcs született – közölték.

Az egyesületi pontverseny dobogósai:

1. Hód Úszó 973 pont

2. NICS-HSÚVC 840 pont

3. Szegedi Úszó Egylet 595 pont

vmc_kozlemeny

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!