Vegyen velünk lendületet! 970×250 -3

Örömúszással lett 6. Ugrai Panna a felnőtt úszó Eb-n

Ugrai Panna minden előzetes várakozásra rácáfolva 6. lett a 200 vegyes döntőjében szombaton a kontinensviadalon.

A Hód Úszó SE 17 éves versenyzője a Kazanyban rendezett rövidpályás felnőtt úszó Európa-bajnokság 5. napján is szállította a napi csúcsot, és 6. helyen csapott célba a 200 méter vegyes döntőjében. 2:09.31-es időeredményével ismét korosztályos országos rekordot állított fel.

Máté Hunor tanítványa a magyar válogatott tagjaként 7 egyéni versenyszámban állt rajthoz. Edzőjét nélkülözte a viadalon, de így is minden számában rajtról rajtra javítani tudott, egyéni csúcsai mellett számos korosztályos bajnoki rekordot is megdöntött.

„Elégedetten mehetek haza Kazanyból, majdnem minden számban egyéni csúcsot úsztam, egyedül száz háton nem sikerült, de az volt az a szám, amelyikre szinte csak beestem a koronavírus-tesztelés miatt. A kétszáz vegyes döntője igazi örömúszás volt, mindössze azt a cél tűztem ki magam elé, hogy tovább javítsam az egyéni rekordomat, s ez sikerült is” – összegzett Panna a Magyar Úszó Szövetség honlapján.