Vádat emeltek a marháit elhanyagoló vásárhelyi férfi ellen

Tizenkét szarvasmarhája pusztult el annak a vásárhelyi férfinak, aki két tanyában is tartott állatokat, de azokat elhanyagolta, hosszabb időn át sem enni, sem inni nem adott nekik.

A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádirata szerint a férfi két, Hódmezővásárhely közelében található gazdaságban tartott állatokat, azonban nem gondoskodott megfelelően az ellátásukról. Nem biztosított számukra elegendő takarmányt és ivóvizet, ezért az állatok súlyosan lesoványodtak. A férfi az állatok az időjárási körülmények elleni védelméről sem gondoskodott, a jószágok közül több szabadon kóborolt a tanyán, élelem és ivóvíz után kutatva. A nem megfelelő tartási körülmények következtében összesen tizenkét szarvasmarhája pusztult el.

Az ügyészség a férfit az állatkínzás minősített esetével vádolja. Az ügyben a Hódmezővásárhelyi Járásbíróság hoz majd döntést.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!