Orosházi lány lett a „Hódíts a hangoddal” győztese

A népkerti majálison pénteken tartották meg a BFMK szervezésében a márciusban indult Hódíts a Hangoddal tehetségkutató döntőjét, ahol kilenc egyéni énekes és két együttes mutatta meg rátermettségét és képességeit a színpadon. A zsűri szakmai szempontok alapján döntött az első három helyezettről, és persze kiosztották a közönségdíjakat is. Mindemellett senki nem távozott taps, elismerés és emléklap nélkül.
Ragyogó napsütés és kora nyári hőmérséklet mellett zajlott péntek délután a Népkertben a márciusban indult tehetségkutató, a Hódíts a Hangoddal döntője, ahová a két legjobb zenekar és a tíz legjobb énekes produkciója került be – igaz, közülük végül csak kilencét láthatta a közönség. A legfiatalabb közülük mindössze kilenc éves, a legidősebb pedig középkorú volt. A tapsok alapján ítélve többeknek egész rajongói tábora jött el az eseményre, hogy szurkoljon kedvencének.
Nemcsak a fellépők életkora, hanem az előadott repertoár is széles volt: Demjén Honfoglalásától a Nyomorultak egyik musical-betétdalán keresztül Csézyig és Máté Péterig a stílusok színes skáláját vonultatták fel az énekesek. A két együttes is nagyon különböző műfajt szólaltatott meg, a 2017-ben alakult Folkroll népdalokat rockos hangszereléssel, míg az egy éve létrejött Adam’s Sons korunk népszerű előadóinak feldolgozásait hozta el a közönségnek.
A három kiváló szakemberből álló zsűrinek – Kaszás Lászlónak, Nagy Ádámnak és Debreceni-Kis Helgának – nem volt könnyű dolga ilyen különböző életkorú és eltérő stílust felvonultató versenyzők között sorrendet felállítani.
„A versenyzők mindegyikétől megkérdeztük, hogy tanul-e énekelni. Mindenkinek azt javasoltuk, hogy tanuljon, hiszen a legjobb énekeseknek is egy élethosszig tartó tanulás ez” – hangsúlyozta Kaszás Laci zenész-tanár, aki azt is hozzátette, mindenki nyert, aki a színpadra merészkedett, különösen az énekesek, mert ők a hangszeresekkel szemben egyedül felelnek mindenért.
„Persze hiányzik náluk a rutin, mert minden egyes fellépésen rengeteget lehet tanulni, sokkal többet, mint a tanteremben” – hívta fel a figyelmet.
A zenekarok között végül nem állapítottak meg sorrendet, hiszen nagyon eltérő volt a stílusuk és a hozott tapasztalat is – mindkettőjük “nyereménye” az lesz, hogy felléphetnek a városi Sör- illetve augusztusban a Borfesztiválon.
Az énekeseknél a zsűri az énektechnikát, a színpadi jelenlétet és a kisugárzást nézte, és hosszas vita után döntöttek az első három helyezett sorrendjéről, amelynél nem vették figyelembe sem az elődöntő, sem selejtező pontszámait, kizárólag a döntőn való szereplést.
Mindenkinek csak gratulálni tudunk, nagyon nagy dolog, hogy elindulnak egy úton, és aztán az a fontos, ne hagyják abba, semmi ne szegje a kedvüket, hiszen éri az embert mindenféle hatás. Ha elesünk, fel kell kelni!
– biztatott végül minden versenyzőt Kaszás Laci zenész.
A tehetségkutató döntőjén végül nagy tapsot, valamint emléklapot kapott – és egy páros standbelépőt a Hódfürdő támogatásával – Kovács Ágnes, Szatmári Viktória és Benárik Áron.
A két közönségdíjat Makó Nimród és Balogh Lili Mónika nyerte el, a zsűri különdíja pedig Forrai Maja Milénának járt – ő lehetőséget kap arra, hogy fellépjen az egyik zenekarral a júniusi Sörfesztiválon.
Harmadik helyezett lett Farkas Jázmin, második Búza Ádám Kristóf. Az első helyezést pedig a gyönyörű hangú Rakonczai Kata Bíborka kapta meg. A strandbelépő mellé minden helyezettnek egy BFMK-akusztik bérlet is átadtak. Bíborka díja pedig – a többi mellett – egy fellépési lehetőség is a város augusztusi Borfesztiválján.
Nagy öröm számomra, hogy nyertem, szerintem mindenki számára az, ha abban, amit szeret, így teljesít. Ez pozitív megerősítés számomra, hogy csináljam tovább, ne hagyjam abba
– mondta a díja átvétele után Bíborka, aki azt is elárulta a Médiacentrumnak, hogy orosháziként értesült a vásárhelyi tehetségkutatóról, méghozzá a nagymamájától, aki aztán rábeszélte, hogy induljon. Bíborka egyébként 19 éves, most fejezte be tanulmányait a békéscsabai Bartók Béla Zeneiskolában. Azt mesélte, a későbbiekben kisgyermekekkel szeretne foglalkozni, őket tanítani, de a színpadi szereplésre is vannak már tervei.
Hozzászólások lezárva.