Dobrev Klára lesz a DK következő elnöke

Kicsit úgy is érezheti az ember, hogy a helyére került valami.

Dobrev Klára csütörtökön jelentette be, hogy Gyurcsány Ferenc lemond a Demokratikus Koalíció elnöki posztjáról, visszavonul a közélettől, és el is válnak. Dobrev arról is írt, hogy a DK következő elnökválasztásán ő is elindul majd.

Molnár Csaba, aki jelenleg ügyvezető alelnökként vezeti a pártot egy pénteki reggeli sajtótájékoztatón azt mondta, hogy a DK-t várhatóan Dobrev Klára fogja vezetni, aki innentől Magyarországon fog politizálni, 2026-tól pedig országgyűlési képviselőként folytatná. Az alelnök szerint ha kormányváltás lesz, a DK bent lesz a kormányban is. Dobrev egy pénteki Facebook-posztjában már erőteljesebb politikai szerepvállalását előlegezi meg.

Életem egyik legnehezebb döntése után, most először érzem igazán: nemcsak képes vagyok újra küzdeni, hanem talán soha nem voltam még ennyire készen rá

– jelentette ki. Hozzátette azt is, hogy szerinte Magyarország lehet igazságosabb, szolidárisabb és európaibb hely, ezért nem hagyja cserben a családanyákat, a fiatalokat és az aktív évek végei felé járókat, és folytatja értük a küzdelmet.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!