Cégeknél jártak a Corvin gépészet, valamint elektronika és elektrotechnikai diákjai

A kilencedik évfolyamos szakképző iskolai diákok tanulmányaik fontos állomásához érkeznek a tanév végén: ágazati alapvizsgát tesznek, valamint gyakorlati képzőhelyet választanak maguknak valamely duális partnernél.
A Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Corvin Mátyás Technikum és Kollégium ebből a célból minden évben olyan céglátogatásokat szervez, amelyek megkönnyítik a duális képzőhelyről való döntést.
Krizsán Sándor, az intézmény gépészeti oktatója és az egyik szakmai munkaközösség vezetője fontosnak tartja, hogy tanítványai ipari környezetben tájékozódjanak választott szakmájukról, valamint az ehhez kapcsolódó karrierlehetőségekről. A kilencedikes hegesztőtanulókkal, Hetényi Ferenc gépészeti oktatóval és Földesi Gábor szakmai igazgatóhelyettessel két ismert vásárhelyi céget látogattak meg: a Güttler és a Süd-Alu Kft.-t.

A Süd-Alu mindkét üzemcsarnokában jártak, így tájékozódhattak mind az alumíniumhegesztésről, mind az acélszerkezet-gyártásról. Bemutatót láthattak különféle hegesztési eljárásokról, hegesztőberendezések működéséről, valamint a hegesztősisakot is kipróbálhatták.
A tanulók számára különösen vonzó volt az, hogy láthatták: az oktatót régi tanítványai immár munkavállalóként üdvözlik – tehát van lehetőség a tanulóévek után jól fizető, biztos munkát találni. Az is felkeltette az érdeklődésüket, hogy a cég anyagilag és szakmailag is támogatja a hegesztők minősítő vizsgájának letételét. Ez utóbbi vizsgát egy-egy adott hegesztési eljárásra lehet letenni néhány év gyakorlat után, ami lényegesen hozzájárul a későbbi szakmai karrierhez.
A villanyszerelő és a hozzájuk csatlakozó erősáramú elektrotechnikus tanulókat Krizsán Sándor Kiskunfélegyházára kísérte, az MVM Képzőközpontba, ahol a bemutatókon kívül interaktív foglalkozásokkal is várták őket.
Gyenes Noel, kilencedikes villanyszerelő tanuló beszámolója szerint őt meggyőzte az MVM: itt szeretne gyakorlati ismereteket szerezni. Döntéséhez hozzájárult a szakmai bizonyítvány megszerzése utáni biztos munkalehetőség, valamint a továbbképzések lehetősége. Noel egyébként két év gimnázium után döntött úgy, hogy a szakképzést választja, mert gyakorlatiasabbnak érzi, és műszaki érdeklődéséhez közelebb állónak. A szakmai vizsga után két év alatt érettségit szeretne szerezni a felnőttképzésben, majd a felsőoktatásban továbbtanulni, elektromérnöknek.
Ezeknél az ismert cégeknél közvetlen információkat kaphattak a diákok arról, hogy nemcsak tanulmányaik, hanem későbbi karrierjük tekintetében is számos előnyt jelent számukra a szakképzés – számolt be a céges látogatásokról a HSZC.
Hozzászólások lezárva.