Már a Kossuth téri szökőkútnál a karácsonyi világítós gömbök
Szorgalmasan készül a város az adventi–karácsonyi ünnepkörre. A múlt héten már kikerült a Kossuth térre a pavilonok egy része, tegnap pedig a világító karácsonyi gömböket is elhelyezték.
November utolsó vasárnapján a főtér ad otthont az első adventi gyertyagyújtásnak. András nap estéjén gyújtják meg az első adventi gyertyát – a remény lángját – a Kossuth téren. Addig azonban folyamatosan készül a város az ünnepre: a pavilonsor egy részét már a múlt héten felállították, tegnap pedig a világító gömbök kerültek ki a szökőkút elé, és a fényfüzérekkel díszített műfenyőket is elhelyezték a pavilonok előtt.
Hátra van még a város karácsonyfájának felállítása, ami szombaton történik majd, a díszítés jövő hét elején, de ki kell helyezniük az adventi koszorút is, illetve színpadot is építenek majd, ahol a gyertyagyújtást követően a fellépők adják műsorukat.

Hozzászólások lezárva.