Két tűzoltó súlyosan megsérült a viharkárok felszámolása közben

A viharkárokkal összefüggésben mintegy ötszáz káreset helyszínén lehet még szükség tűzoltói beavatkozásra; a károk felszámolása közben hét hivatásos tűzoltó sérült meg – tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) péntek délután az MTI-t.

Közleményük szerint péntek délig az ország területéről 11 665 bejelentés érkezett. A tűzoltóegységek eddig 7908 esetet kezeltek, hozzávetőleg 500 káreset helyszínén lehet még szükség tűzoltói beavatkozásra.

A katasztrófavédelem hivatásos tűzoltóegységei hétfő óta folyamatosan dolgoznak a viharkárok megszüntetésén, a leginkább érintett Csongrád-Csanád és Hajdú-Bihar vármegyében jelenleg is tart a károk felszámolása. Pénteken 21 hivatásos tűzoltóegység összesen 69 szakemberrel segíti Csongrád-Csanád és Hajdú-Bihar vármegye egységeinek munkáját.

A héten bekövetkezett viharos időjárás okozta károk felszámolása közben hét hivatásos tűzoltó sérült meg: ketten súlyos, öten könnyű sérüléseket szenvedtek. Az egyik súlyos sérültnek a további kezeléséhez irányított véradásra van szükség. A katasztrófavédelem a sérültek felépülését minden módon támogatja – írta az OKF.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!