Húsos káposzta készült a karácsonyi ételosztásra

Vasárnap délben a Csúcsi Olvasókörben tartott karácsonyi ételosztást a Mindenki Magyarországa Mozgalom és a Tiszta Vásárhelyért Egyesület. A támogatóknak köszönhetően a főétel mellé teát, bejglit és szaloncukrot is kaptak a résztvevők, a legkisebbek pedig cipősdoboz-ajándékkal térhettek haza.

A korábban megszokottól eltérően a két szervezet aktivistái ezúttal nem sorban állva osztották az ételt: a Csúcsi Olvasókörben vasárnap délben rendezett eseményen mindenkihez az asztalhoz vitték ki a főételként készült igazi karácsonyi fogást, a húsos káposztát, valamint az édességet, a bejglit és a szaloncukrot, és természetesen a teát is. Ezúttal tehát nem az étkezni kívánók, hanem az önkéntesek álltak sorba az asztal előtt, hogy Márki-Zay Péter, a Mindenki Magyarországa Mozgalom elnöke merőkanállal mérje ki a forró egytálételt a műanyag tányérokba.

A főszakácsi fakanalat ezúttal Pauli Katalin forgatta, aki segítőivel összesen 200 adag ebédet főzött a két udvari kondérban.

– Reggel 8 órakor kezdtük el az étel elkészítését, összesen tizenöt segítővel közösen. Mivel karácsonyi alkalomról volt szó, húsos káposztával készültünk. Az ételbe 52 kilogramm hús került, ebből 12 kilogramm füstölt csülök. Ehhez 30 kilogramm édeskáposztát, 10 kilogramm savanyú káposztát, 10 kilogramm hagymát, valamint egy kevés rizst is tettünk bele, hogy tartalmasabb legyen. Természetesen a szükséges fűszereket is felhasználtuk a körülbelül 200 adag étel elkészítéséhez. A főzésben összesen tizenöten vettünk részt – mondta.

Az ételosztás megszervezéséhez több támogató összefogására is szükség volt.

– Nagyon készültünk erre az alkalomra, hiszen a karácsony alkalmával egy kis pluszt szerettünk volna adni az ide érkezőknek. Ebben nagy segítségünkre volt a Plazmatikum, amely megvásárolta az alapanyagokat, és el is juttatta azokat hozzánk. A bejgliket a Mindenki Magyarországa Mozgalom vásárhelyi adományokból tudta megvásárolni, ezért köszönettel tartozunk a vásárhelyieknek is, hiszen nélkülük ez a mai ételosztás nem jöhetett volna létre. A szaloncukrokat a Vivahód Kft. adományozta számunkra, a teát pedig Momótól kaptuk – árulta el Kecskés Fanni önkéntes. Mint mondta, az összefogásnak köszönhetően az ételosztás több mint negyven résztvevője karácsonyra készülve ismét együtt ebédelhetett, ahogyan azt a korábbi rendszeres ételosztások alkalmával is megszokhatták.

Márki-Zay Péter elhozta a Vásárhelyen élők ukrán menekültek általkészített pirogot is, melyet sokan meg is kóstoltak, még ebéd előtt.

A résztvevők közül többen személyes élményeikről is beszámoltak.

– A Facebookon olvastuk, hogy megrendezik ezt az ételosztást, ezért úgy gondoltuk, eljövünk, és elhoztuk a kisfiunkat, Leonardót is, hogy neki is legyen egy ilyen élménye – mondta Tóth Péter, aki a gyermekével és annak édesanyjával együtt fogyasztotta el az ebédet. – Jólesik, így karácsony előtt, hogy gondoltak a rászorulókra.

– Nagyon ízlik, finom az ebéd – vette át a szót Kovács Elizabeth Tünde, akinek ölében ülő egyéves kisfia, Leonárd Péterke is megkóstolta a húsos káposztát.

– Azért jó itt lenni, mert emberek között vagyok, és itt biztos a karácsony, ami máskor bizonytalan – ezt már Ibolya néni mondta. Hozzátette: nagyon jólesik számára ez a gesztus, és az étel is rendkívül finom volt, ahogyan a korábbi ételosztások alkalmával is. – Az is sokat számít, hogy társaságban vagyok, most is van ismerős, akivel beszélgethetek. Nagyon örülök, hogy szaloncukrot, bejglit és teát is kaptunk – fogalmazott.

Az étel végül nem veszett kárba: az ételosztáson megjelentek repetázhattak is, sokan pedig vittek haza belőle másnapra és harmadnapra is. Ez alkalommal az önkéntesek is együtt ebédelhettek, és beszélgethettek azokkal, akiknek az ételt készítették.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!