A hőségben nagyon fontos a vízfogyasztás, ezért a térség országgyűlési képviselője úgy döntött, hogy ivóvízzel kedveskedik a járókelőknek Hódmezővásárhelyen.
Péntek délutáni rövid bejelentkezésében ismertette, hogy a Kálvin János téren a tram-train megálló és a buszpályaudvar között vár mindenkit, aki megszomjazna. Felhívta rá a figyelmet, hogy ebben a hőségben fontos vízutánpótlás, illetve nagyon vigyázni kell a napszúrásra, ezért érdemes kalapot, sapkát hordani.
HungaroMet szerint a forróság várhatóan a jövő hét elején, helyenként 40 fokot meghaladó csúcsértékekkel tetőzik, csapadékra keddtől, enyhülésre szerdától van esély.