A Tisza szigetek és a Fidesz is megemlékezett a Nemzeti Összetartozás Napjáról

Szerda este a Tisza-szigetek a Kossuth téri országzászló-emlékkőnél, míg a Fidesz vásárhelyi szervezete a Szent István téri országzászlónál tartott megemlékezést.

– A mai Magyarországon a 21. század egyik legnagyobb kihívása megteremteni azt az egységet, amely az összefogást hozza – hangsúlyozta Seres Tamás, a 4. számú választókerület Tisza-szigeti Összefogása alelnöke a trianoni békediktátumot és hatását felidéző beszédében, szerda este 6 órakor, a Kossuth téri egykori országzászló-emlékkőnél rendezett megemlékezésen. – A Trianon utáni állapotokhoz hasonlóan, amikor az emberek megmutatták, mi a szolidaritás, nekünk is ezt kell tennünk ma. A regnáló kormány célja jelenleg hasonló azokéhoz a hatalmakhoz, akik egykor belekényszerítettek bennünket a diktátumba: a gyűlöletkeltés, a megosztás, a magyar a magyarral való összeugrasztása. Az Egymillió lépés a békéért kezdeményezés megmutatta napjainkban, hogy határon innen és túl is létezik szolidaritás, összefogás, szeretet – ahol magyar a magyarral egységben, kézen fogva, szeretetben, nyíltsággal együtt vonult a szolidaritásért és a békéért. A gyűlölet megmérgez – nemcsak azt, aki szítja, hanem mindent és mindenkit áthat, aki kapcsolatba kerül vele. Ne hagyjuk, hogy megérintsen bennünket, hogy letérítsen az igaz útról, amely békével és szeretettel van kikövezve. Csak rajtunk múlik, rálépünk-e – hangsúlyozta.

Leitner Szilárd és Seres Tamás is fejet hajtottak a Kossuth téri emlékkő előtt

Leitner Szilárd, a Tisza-szigetek Összefogása választókerületi elnöke elmondta: a Tisza-szigetek megmutatták, hogy az emberek tudnak élni a demokratikus jogaikkal, tudnak beszélni arról, hogyan haladjon tovább Magyarország, és igenis bele tudnak szólni a politikába, és nem lehet őket elhallgattatni. – Jelenleg Magyarországon ugyan demokrácia van, de ennek a demokráciának a milyenségét érdemes erősen megkérdőjelezni. Hiszen milyen demokrácia az, ahol amit én mondok, az nem juthat el mindenkihez? – hangsúlyozta. A résztvevők ezt követően mécseseket helyeztek el az országzászló-emlékkőnél.

Este 7 órakor a Fidesz vásárhelyi szervezete a Szent István téri országzászlónál emlékezett meg a trianoni békediktátumról és annak máig ható következményeiről.

– Az évfordulók és a megemlékezések lehetőséget nyújtanak arra is, hogy tudatosítsuk: a hitéből, kultúrájából és hagyományaiból erőt merítő magyarság egy történelmi trauma után is képes a nemzeti megújulásra, az önálló út megteremtésére, az évszázadok alatt formálódott magyar értékeket közvetítő gondolatra. Ennek köszönhetően kerülhetett sor a magyar nemzet határokon átívelő, kárpát-medencei egyesítésére is. Június 4-e ugyanis már nemcsak gyásznap, hanem a Nemzeti Összetartozás Napja is. Ezen a napon nemcsak emlékeznünk kell a trianoni országvesztésre, de előre is kell tekintenünk. Nem elég a múltban ragadni – meg kell találni a módját annak, miként, milyen formában leszünk képesek erősíteni az összetartozás érzését. Egy nemzet, egy ország, az ezeréves Magyarország akkor fog igazán elveszni, ha lélekben is elveszítjük azt. Amíg bármerre tekintünk, magyar emlékekkel és magyar szóval találkozunk szerte a Kárpát-medencében, addig van miért küzdenünk. A trianoni fájdalom 105 éves magányában most már nincs egyedül egyetlen magyar sem. Ha képesek vagyunk magunk mögött hagyni a rossz beidegződéseket, a csonka ország képzetéből fakadó kisebbrendűségi attitűdöt, a szétszakítottság érzését, és úgy gondolunk a hazánkra, ahogy azt a Kárpátok vonulata megrajzolta, akkor nincs veszve a Szent István-i Magyarország – mondta emlékbeszédében Markó Csaba.

Markó Csaba mondott beszédet a Fidesz megemlékezésén

A résztvevők ezt követően mécseseket gyújtottak és helyeztek el az országzászlónál.

Hozzászólások lezárva.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!