Valaki két halat is telepített a Kossuth téri élményszökőkútba

Pedig az nem arra való. És a halak sem oda.

Szombaton többen is nagy meglepetéssel fedezték fel, hogy valaki két halat telepített a Kossuth téri élményszökőkútba.

Ez az egyik a két hal közül. Szombat óta már a látványszökőkút lakója

A kisgyerekek nagy kedvencévé vált Kossuth téri látványszökőkút a múlt hét végén tájidegen elemekkel, két hallal gyarapodott ismeretlen elkövető(k) jóvoltából. Aki valóban természetbarát, az tudja, hogy az odahaza megunt halaknak nem itt a helyük, hiszen kicsi a víz, eleség nincs benne, és a hőmérséklet sem megfelelő, azaz a halak előbb-utóbb biztosan el fognak benne pusztulni. De mivel még élnek, a gyerekek – akik felfedezték az egyik kő alatt lapuló, majd a másik, az egyik növény mellett megbújó halat – nagy örömmel nézegették őket, sőt akadt, aki a kis kezével a víz mélyére nyúlt, hogy megsimogassa a hátukat. Amit persze a halak nem nagyon szerettek volna.

Ez a víz nem olyan, mint a Hódtói Szabadidőpark tava, ahová már hosszú évekkel ezelőtt valaki koi pontyokat telepített, sőt tavaly nyáron már egy teknős is úszkált a már akkor is meglehetősen zöld, algás vízben.

eleséghalKossuth térlátvgányszökőkútpontyvíz.