Ötödik alkalommal rendezik meg a Kéklámpások Napját Vásárhelyen

Augusztus 29-én, azaz jövő szombaton immár ötödik alkalommal rendezik meg a Kéklámpások Napját a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ előtt. A délután 3 órakor kezdődő rendezvényen a rendőrség, a tűzoltóság és a mentők mellett több év után ismét a honvédség is részt vesz.

A látogatókat ezúttal is élménydús bemutatókkal várják. A programban kutyás rendőrök bemutatója, valamint egy baleseti szimuláció is szerepel. A helyszínre érkezők már egy szimulációs helyszínnel találkozhatnak, ahol a kollégák és a mentési koordinátorok közreműködésével egy balesetet imitálnak, és a résztvevők számára azt is bemutatják, hogyan zajlik a szakszerű mentés. A gyerekek és a fiatal felnőttek számos érdekes ügyességi versenyszámban is részt vehetnek, amelyek során értékes nyereményekért versenyezhetnek.

A rendezvény egyik kiemelt témája idén a rollerrel való közlekedés, ezzel egy fontos közlekedésbiztonsági problémára szeretnék felhívni a figyelmet. A szervezők a korábbi évekhez hasonlóan most is várják a vásárhelyi családokat és gyerekeket.

A honvédség több év után tér vissza a rendezvényre egy katonai mentővel és különböző ügyességi feladatokban is segíti majd a programot.

A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak augusztus 29-én, 15 órától a BFMK előtt.

BFMKHódmezővásárhelykéklámpás napProgramajánlóVásárhelyvásárhelyi hírek