Orbán Viktor reagált a győri ellenzéki polgármester vitajavaslatára

Pintér Bence vitára hívta Orbánt és Magyar Pétert, ugyanis november 15-én szombaton mind a ketten Győrött lesznek, Orbán egy háborúellenes országjárásba kezd, Magyar Péter pedig újabb országjárásán lesz.

Győr polgármestere, az ellenzéki Pintér Bence arról írt, hogy Orbán Viktor a meghívást megfontolja. Na de nem azt, hogy Magyarral vitázzon, hanem azt gondolná át, hogy esetleg Ursula von der Leyennel leülne-e. Ismét arról beszélt az Ultrahang nevű csatornának közzétett rövid videójában, hogy Magyar Péternek csak brüsszeli gazdái vannak.

Pintér Bence azt emelte ki ezután, hogy Orbán Viktortól

amit senki sem kér, azt megfontolja, amit a választók kérnek, azt semmibe veszi. Negyven politikában eltöltött év, és közel öt miniszterelnöki ciklus után oda jutott, hogy csak olyan emberrel ülne le vitázni, akivel soha semmilyen választáson nem kell megmérkőznie.

Azzal folytatta, hogy von der Leyennek ráadásul semmi köze nincs ahhoz, hogy mennyi pénzt von el a jelenlegi és a leendő kormány az önkormányzatoktól, vagy milyen jogi mozgásteret, feladatkört biztosít számukra. Most elsősorban ezekben, a győriek életét közvetlenül érintő ügyekben az arra közvetlenül hatást gyakorló leendő lehetséges kormányfők álláspontja érdekelné őket, de Orbán Viktor felől úgy tűnik, mindhiába.

GyőrMagyar PéterOrbán ViktorPintér Bencevita