Mészáros Lőrinc másfélszeresére, Tiborcz István és Jászai Gellért közel kétszeresére növelte vagyonát

Mészáros Lőrinc másfélszeresére, Tiborcz István és Jászai Gellért közel kétszeresére növelte vagyonát

Egy év alatt 2000 milliárd forinttal nőtt a 100 leggazdagabb magyar vagyona, a leggyorsabban azok gyarapodtak, akik a legközelebbi kapcsolatban vannak a hatalommal: Mészáros Lőrinc másfélszeresére, Tiborcz István és Jászai Gellért közel kétszeresére növelte vagyonát.

Továbbra is Mészáros Lőrinc a leggazdagabb magyar, az Orbán Viktorral szoros barátságot ápoló felcsúti milliárdos azonban nemcsak megtartotta, de tovább növelte is vagyonát – ez a frissen megjelent 100 leggazdagabb magyar 2025 magazinból derül ki. A sikeres kormányközeli nagyvállalkozó vagyona a tavalyai 990 milliárdról 1422 milliárd forintra nőtt.

Mészáros ezzel csak az elmúlt egy évben 432 milliárd forintot szerzett – ezzel önmagában a hatodik leggazdagabb magyar lenne.

A sorrend a lista első hét helyén nem változott, a vagyona azonban mindenkinek nőtt: a második továbbra is Csányi Sándor, immár 820 milliárdos vagyonnal (tavaly ez még csak 700 volt), a harmadik Felcsuti Zsolt pedig átlépte az ötszáz milliárdos határt.

Az első tízben egy újonc van: elképesztő mértékben gyarapodott Jászai Gellértnek, a 4iG elnök-vezérigazgatójának a vagyona, a tavalyi 138 milliárdról csaknem duplájára, 264 milliárdra. Jászai és cége szárnyalását nemcsak a számok tükrözik: Budapesten találkozott vele nemrég Donald Trump Jr., de korábban tárgyalt a Boeinggel és Elon Musk SpaceX-ével is. Márciusban pedig azzal került a hírekbe, hogy Orbán Viktor lányával, Orbán Sárával együtt szállt ki magángépéről, amely épp a Maldív-szigetekről tért haza.

100 leggazdagabb magyarCsányi SándorElon MuskFelcsuti ZsoltJászai GellértMészáros LőrincOrbán ViktorTiborcz Istvánvagyonvállalkozó