Magyar Péter felmentette a Védvonal vezetőjét

Eddig a fideszes Védvonal-vezér maradt ezeknek a testületeknek az élén, a miniszterelnök ezért azonnali hatállyal felmentette.

Magyar Péter miniszterelnök azonnali hatállyal felmentette a fideszes Védvonal vezetőjét, Czunyiné Bertalan Juditot a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program monitoring bizottságának, illetve a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz monitoring bizottságának elnöki posztjáról, derült ki a Magyar Közlönyből.

A miniszterelnöki határozat szerint csütörtöktől Szabó Mátyás, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkára veszi át mindkét testület irányítását.

Nemrégen Orbán Viktor bukott miniszterelnök Czunyiné Bertalan Juditot bízta meg a Védvonal nevű nehezen meghatározható segélyvonal vezetésével, amelyet elvileg azért hozott létre a Fidesz, hogy megvédje szimpatizánsait a „tiszás erőszaktól”. Czunyiné Bertalan Juditot 2014-ben közoktatási államtitkárként ismerte meg az ország, de 2016-ban leváltották. Utána digitális tartalomfejlesztésért felelős kormánybiztosnak nevezték ki, 2025-től pedig területfejlesztési államtitkár volt Navracsics Tibor minisztériumában. Az igazi ismertséget azonban a Különös történések a Szondi utcában című animációs sorozat első évadának záróepizódja hozta meg számára, amelynek vonatkozó pillanatait itt tekinthetik meg.

bizottsági tagCzunyiné Bertalan JuditfelmentésMagyar PéterSzabó MátyásTerület- és Településfejlesztési Operatív ProgramVédvonal