A propagandista-hálózat összes munkavállalóját kirúghatják. A Media1 értesülései szerint pénteken megszűnik a fideszes propagandista-központ, a Megafon utolsó dolgozójának is a munkaviszonya.
Egy távozó munkavállaló arról számolt be, hogy április 12-én este Dukász Magor, a Megafon egyik alapítója azt ígérte, folytatják a működést, egy nem sokkal később tartott értekezletén viszont már arról volt szó, hogy változások jönnek. A forrás szerint a beszélgetésen többen is a valósággal teljesen ellentétes választási előrejelzésekről kérdezték Dukász Magort, és ekkor került szóba az is, hogy közösségi finanszírozásra állnának át. Dukász Magor ekkoriban szüntette meg a Megafon Whatsapp-csoportját, és egy Signal-csoport létrehozását kérte, ebbe azonban ő már nem lépett be.
A portál arról számol be, hogy az április 21-én Kovács István, a Megafon ügyvezetője már azt közölte, hogy ha nem találnak megoldást, akkor május 21-én csoportos létszámleépítést jelentenek be. Elvileg ez így is történt.
A Media1 úgy tudja, a Megafon irodáit is felszámolták, a bútorokat eladták. Értesülésük alapján a Dukász Magor résztulajdonában álló Digitális Szuverenitási Központnál is értékesítettek bútorokat, kamerákat és egyéb felszereléseket. Az informátor azt is mondta, hogy bár a 300 ezer követővel rendelkező Patrióta főszerkesztője is távozik, a Youtube-csatorna azonban továbbra is értéket jelenthet a fenntartóinak, ezért a jövője még bizonytalan.
A távozó munkavállaló szerint a kampányidőszakban a csapattól folyamatos, akár heti hét napos, éjjel-nappali munkát kértek azt ígérve, hogy így egy esetleges választási vereség után is biztosítható lesz a Megafon fennmaradása – de ebből végül semmi nem lett.
A történelmi választási zakó után kegyetlen sebességgel kezdett el szétzuhanni a fideszes propagandamédia; létszámleépítésekbe kezdtek a Mediaworksnél, ennek keretében mindenkit kirúgtak a megmagyarázhatatlan nevű PestiSrácoktól, az orosz zászlós Origótól pedig a munkatársak háromnegyedét rakták ki. Emellett megszűnt a Bors napilap és több megyei hírlap nyomtatott kiadása, felfüggesztették a Ripost.hu és a Metropol.hu bulvárlapok működését. A propagandagépezet pókfészét jelentő Megafontól egyébként június elején jelentette be távozását Deák Dániel sokat látott szakértő, aki – állítása szerint – immár kormányfüggetlenként folytatja pályafutását.