Korábban keletkezett tűzhöz riasztották vasárnap délután a katasztrófavédelmet Üllésen, az Árpád dűlőben. Egy családi ház egyik szobájában égett egy ágy, az ott élő férfi életét már nem lehetett megmenteni.
Vasárnap délután érkezett bejelentés a katasztrófavédelemhez arról, hogy korábban tűz ütött ki Üllésen, az Árpád dűlőben, egy családi ház egyik helyiségében. Az érintett szobában egy vegyes tüzelésű kandalló működött, a berendezés közelében pedig korábban egy ágy kapott lángra.
Az ingatlan lakóját napok óta nem látták, ezért a házba történő bejutáshoz a tűzoltók segítségét kérték. A szakemberek a férfit a szoba egy másik részében találták meg, azonban az életén már nem lehetett segíteni.
A tűz keletkezésének pontos okát és körülményeit a katasztrófavédelem vizsgálja. Nem zárható ki, hogy a kandallóból kipattanó szikra okozhatta a tüzet.
A hatóságok felhívják a figyelmet: éghető anyagot ne tároljunk a tüzelőberendezések közvetlen közelében, használjunk szikrafogót, valamint füstérzékelőt. Utóbbi a tűz keletkezésekor azonnal jelez, amikor még van idő a lángok megfékezésére vagy az épület biztonságos elhagyására.