Felkészültek az extrém hőségre a vásárhelyi hajléktalanszállón

Extrém forróságot hoznak június utolsó napjai, mától már harmadfokú vagyis a legmagasabb hőségriasztás van érvényben.

A hódmezővásárhelyi hajléktalanszállón frissítővel várják a betérőket és kinyitották az éjjeli menedékhelyet is. Makra László éghajlatkutató szerint hasonló forróságra számíthatunk júliusban és augusztusban is, a következő napokban pedig az évszázados országos melegrekord is megdőlhet.

hajléktalanszállóHódmezővásárhelyhős sándorhőségriasztásMakra LászlóVásárhelyvásárhelyi hírek