Aranyéremmel tért haza Kiskunhalasról a Hódmezővásárhelyi Box Klub

Kiváló eredménnyel zárta a Hódmezővásárhelyi Box Klub a Kiskunhalason megrendezett Uniqa Kupát. A vásárhelyi egyesület három versenyzővel vett részt a rangos ökölvívóviadalon, ahol Mucsi Zoltán junior 54 kilogrammos súlycsoportban aranyérmet szerzett.

A nyári hőség sem akadályozta meg a kemény összecsapásokat a kiskunhalasi Uniqa Kupán, ahol a Hódmezővásárhelyi Box Klub három versenyzője képviselte az egyesületet.

A legjobb eredményt Mucsi Zoltán érte el, aki a junior 54 kilogrammos súlycsoportban állhatott a dobogó legfelső fokára. Edzője szerint a siker különösen értékes, hiszen a fiatal ökölvívó mindössze második alkalommal lépett hivatalos mérkőzésen ringbe.

– Elégedett vagyok Zoli teljesítményével. Nemrég kezdte az ökölvívást, ennek ellenére rendkívül szorgalmas, fegyelmezett és napról napra fejlődik. Ellenfelére már az első menetben rászámoltak, ezt követően pedig végig irányította a mérkőzést, amelyet egyhangú pontozással nyert meg – értékelte tanítványa teljesítményét Szalkai Edina edző.

A Hódmezővásárhelyi Box Klub számára nincs megállás: a következő megmérettetésre július elején Szegeden kerül sor, ahol az egyesület ismét ringbe lép. Ezen kívül a nyári időszakban a csapat a Mindszenti Vízisport Egyesülettel közösen folytatja a felkészülést, amelynek részeként erőnléti evezős edzésekkel alapozzák meg a következő versenyidőszakot.

Hódmezővásárhelyi Box ClubMucsi ZoltánSzalkai Edina