Apa és fia pajszerrel estek neki barátjuknak

A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség indítványozta azon apa és fia férfi büntetésének helybenhagyását, akik nézeteltérésüket fizikai erőszakkal kívánták rendezni.

Első fokon a Szolnoki Törvényszék járt el a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség vádirata alapján. Az elsőfokú ítélet szerint az egyik elkövető és a későbbi sértett gyermekkoruk óta ismerték egymást. 2023 decemberében egy magánjellegű probléma miatt összevitatkoztak, és a konfliktus során az elkövető ütlegelni kezdte ismerősét, majd a bántalmazásba bekapcsolódott az elkövető fia is. A bántalmazott férfi a támadás következtében közvetlen életveszélyes sérülést szenvedett, életét kizárólag a gyors és szakszerű orvosi beavatkozás mentette meg.

A Szolnoki Törvényszék a két férfit társtettesként elkövetett testi sértés bűntette miatt 5, illetve 4 év börtönbüntetésre és 5 év közügyektől eltiltásra ítélte. Az elsőfokú ítélet nem jogerős, ellene az elkövetők és védőik jelentettek be fellebbezést felmentés, illetve a büntetés enyhítése érdekében.

A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú ítélet megalapozott, a bűncselekmény minősítése törvényes, és a kiszabott büntetések is arányosak, ezért azok enyhítése nem indokolt.

Az ügy másodfokon a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik.

baráterőszakfellebezésítéletpajszerSzegedi Fellebbviteli Főügyészségtesti sértés