Rendkívül izgalmas versenyben, a vásárhelyiek példátlan összefogásával lett az első a Magyar Színház online szavazásán a Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája, s ezzel elnyerte az Év Iskolája címet, összesen 4487 e-mailben érkezett szavazattal – tette közzé a hivatalos végeredményt a Magyar Színház.
Összesen 13 induló intézmény vett részt nagy lelkesedéssel az Ország Iskolája 2026 versenyben, melyre nevezni a suliról készült videókkal lehetett. A verseny során összesen 11 791 érvényes szavazat érkezett, közülük 4417-et a vásárhelyi Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskola kapta, mely így toronymagasan legyőzte a második helyen végzett Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnáziumot, melyre 2841 voks érkezett.
Az utolsó napon különösen izgalmassá vált a verseny: egyszerre több százan követték országszerte a szavazás alakulását, és az utolsó órákig nyílt maradt a küzdelem. A verseny utolsó két napját beárnyékolta, hogy néhányan automatikus szavazatgenerálással, eldobható e-mail-címek tömeges létrehozásával, illetve más, a versenyszabályzattal ellentétes módszerekkel próbálták befolyásolni a végeredményt.
A Magyar Színház számára a verseny tisztasága mindenek felett áll, ezért valamennyi intézményre leadott összes szavazatot egyenként technikai vizsgálatnak vetették alá. A vizsgálat eredményeként 7222 szabálytalan szavazatot érvénytelenítettek.
A teljes átláthatóság érdekében a törölt szavazatok listáját nyilvánosságra hozták. A személyes adatok védelme érdekében ugyanakkor mintegy 500 e-mail-címet részben kitakartak.
A vásárhelyi ének-zenei iskola így megnyerte az egész iskolának szóló színházi élményt a Magyar Színházba!