Meghúzta az OB I-es feljutásra esélyes Kanizsa bajszát a HVSC

Az OB I/B-s férfi vízilabda bajnokság második helyén álló, s ezzel az élvonalbeli tagságra pályázó Nagykanizsa vendége volt szombaton a vásárhelyi gárda, akik a hosszú túra ellenére sokáig tartották a lépést az összecsapás favoritjával.

Nagykanizsa – HVSC 14-10 (3-4, 4-1, 2-2, 5-3)

Szabó Tamás vezetőedző: – A hajnali 5:15-ös indulás, a majd 400 kilométeres út, illetve az a tény, hogy a bajnokság másodikja várt ránk, közel sem sejtetett könnyű mérkőzést a mai napon. Ennek ellenére az első negyed végén 4-3-ra vezettünk, majd ez után is remekül tartotta magát csapatom, végig 1-2 gólos különbségen tudtuk tartani a nagyon erős kanizsai gárdát. Még 3 perccel a lefújás előtt is nyílt volt a találkozó, 11-10 állt ekkor az eredményjelzőn! Sajnálom, hogy nem tudtunk az utolsó másodpercig meccsben lenni, de így is nagyon nagyot harcoltak a fiúk. Amit hiányoltam, hogy keveset és picit mélyen blokkoltunk, ami különösen hiányzott a végén. Azt gondolom, a 10 lőtt gól ellenére, ami Kanizsán nagyon jó teljesítmény, ha néhány esetben pontosabbak vagyunk, akár többször is megzörgethettük volna ellenfelünk hálóját.