Vegyen velünk lendületet! 970×250 -3

Hódmezővásárhely is támogatja Kárpátalját

Hódmezővásárhely is csatlakozik a Megyei Jogú Városok Szövetségének kezdeményezéséhez és egymillió forinttal támogatja a kárpátaljai magyarokat.

Hódmezővásárhely fontosnak tartja, hogy segítsen és támogasson mindenkit, aki az Oroszország által indított háború miatt nehéz és kiszolgáltatott helyzetbe került. Márki-Zay Péter polgármester elmondta, hogy éppen ezért egy jelképes, 1 millió forinttal támogatják a Megyei Jogú Városok Szövetségének azt a kezdeményezését, amivel a kárpátaljai magyarokat kívánják segíteni.

Városunk régóta elkötelezett a határon túli magyarság támogatását illetően – olvasható a határozatban, amelyet egyhangúlag támogatott a testület pénteki ülésén.

Ukrajna területéről egyébként a háború kitörése óta sokan menekültek Hódmezővásárhelyre. A mintegy 100 menekült hosszabb-rövidebb időre kapott menedéket városunkban. Jelenleg az önkormányzat a Vöröskereszt segítségével és a hatóságok közreműködésével 32 menekültről gondoskodik.

vmc_kozlemeny

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!