Vegyen velünk lendületet! 970×250 -3

Köszöntötték Vásárhely jó tanuló jó sportolóit

Hatvan vásárhelyi diák kapta meg ma délután a városházán rendezett ünnepségen a jó tanuló, jó sportoló elismerést. Ez alkalommal adták át az év sportolói és az év edzője, testnevelője, női és férfi csapata kitüntető címét is.

– Megfontolandó az a mondás, hogy itt is a részvétel a fontos, mindenki aki versenyez, sportol akár amatőr, akár profi szinten, akár a saját egészsége érdekében, akár közösségépítő céllal, akár a nemzetét képviseli nemzetközi versenyen, az jó helyen van és értelmes időtöltést folytat – mondta a városházán rendezett ünnepségen Márki-Zay Péter polgármester, aki hozzátette a város évről évre elismeri a kiemelkedő sporteredményeket. A fiatalok körében pedig a jó tanuló sportolóit.

– Az iskola és a sport is megadja nektek a figyelmet, a fegyelmet és az értékeket – szólt a sportolókhoz az ünnepség díszvendége, Marko Krivokapics, kézilabdázó, EHF kupagyőztes, Magyar bajnok és Magyar Kupagyőztes. a Pick Szeged másodedzője, aki sok szerencsét kívánt mindenkinek.

A Jó tanuló, jó sportoló díjat minden évben az a vásárhelyi általános vagy középiskolás diák kapja, aki hódmezővásárhelyi bejelentett lakóhellyel rendelkezik, vagy hódmezővásárhelyi székhelyű sportegyesületben igazolt sportoló, továbbá a díj odaítélését megelőző tanév végén, vagy a tárgyévi tanév félévének végén általános iskolában legalább jeles (4,5) középiskolában legalább jó (4,0) átlagú tanulmányi eredményt ért el, és területi, országos vagy nemzetközi sportversenyen kiemelkedően szerepelt. A díjakat 3 kategóriában: alsó tagozatos, felső tagozatos, középiskolás (ezeken belül fiú és lány kategóriában) osztották ki és mindegyik kategóriában 6-6 tanuló részesülhet a díjban.

  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (1)
  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (2)
  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (3)
  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (4)
  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (5)
  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (9)
  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (11)
  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (15)
  • Jó tanuló jó sportoló 2024 (19)

Alsó tagozatos leány kategóriában Jó tanuló, jó sportoló díjban részesült:

Balog Debóra (Hwarang-Do), Donka Janka Zsuzsanna (Hód Úszó SE), Kun Zselyke (NICS-HSÚVC, Komplex Táncakadémia Egyesület), Olasz Panni (Hód-Úszó SE), Szabó Jázmin Aliz (Hód-Fitness SE), Szekeres Nóra (NICS-HSÚVC).

Alsó tagozatos fiú kategória:

Dóda Levente (ITF Taekwon-do Hódmezővásárhely, Bibeo Sportegyesület), Keresztes Marcell (Taekwondo, és Alföldi Kerekesek Egyesülete), Kohán Benjamin (NICS-HSÚVC), Kovács Ákos (Hód Úszó SE), Barnabás Attila (NICS-HSÚVC), Varga Vilmos (Csomorkány SE).

Felső tagozatos lányok kategória:

Czuczi Eszter (Máté Taekwondo), Hangyási Zengő Eszter (Hód Judo Se), Mérai Janka (NICS-HSÚVC), Spissák Dalma (Csomorkány SE), Tímár Zsófia (Csomorkány SE), Varga Nóra (Hódmezővásárhelyi Vízilabda SC)

Felső tagozatos fiúk:

des Fontaine Alexander (Bat & Ball Cricket Academy, Máté Taekwando és Hapkido Egyesület, valamint a Hódmezővásárhelyi Kézi-labda Egyesület), Molnár Csongor (Csomorkány SE), Nagy Botond (HVSC Hódmezővásárhelyi Vízilabda SC), Rajos Dávid (Hód Úszó SE), Soós Balázs (Hódmezővásárhelyi Kosársuli SE), Tóbiás Péter (All U Need SE).  

Középiskolás lányok kategória:

Bíró Panna Polett (Csomorkány SE), Gyapjas Hanna (Csomorkány SE), Kékesi Dóra (Csomorkány SE), Molnár Anna (Máté Taekwondoo), Pallai Dóra (Hód Judo SE),  Ugrai Panna (Hód Úszó SE).

Középiskolás fiú kategória:

Barna Márton (Máté Taekwondo SE), Horváth Ákos (Hód Úszó SE), Kis Noel (Hód Úszó SE), Kothay Kornél (Hódmezővásárhelyi Kézilabda), Kruzslicz Alex (SzWE Wakeboard Egyesület), Cserényi Bendegúz (ITF Taekwan-do).

Év női sportolója:

Gregus Brigitta (Hód Triatlon és Öttusa SE), Karácsondi Réka (ITF Taekwon-do Hódmezővásárhely, Bibeo Sportegyesület), László Alexa (Máté Taekwondo SE).

Év férfi sportolója kategória:

Rauch Róbert (Hód-Úszó SE), Szombathelyi Péter (Hód-Fitness SE), Varga Szabolcs Dominik (Hód-Judo SE).

Év női szenior sportolója:

Bere Katalin (Hód-Triatlon és Öttusa SE), Katona Bálintné (Herkules SE), Nagy Enikő (NICS-HSÚVC).

Év férfi szenior sportolója:

Gáli Zsolt (Hwarang-Do SE), Szabó Tamás (Hód Triatlon és Öttusa SE), Tóth István (Hwarang-Do SE).

Év utánpótlás korú (18 év alatti) leány sportolók:

Gera-Panyor Viola (Hód-Úszó SE, Hód-Triatlon és Öttusa SE), Jucha Ada Imola (Herkules SE), Kőhegyi Fanni Napsugár (Hód-Judó SE).

Az Év utánpótlás korú (18 év alatti) fiú sportolója:

Fekete Zente (Hwarang-Do SE), Juhász-Csordás Krisztián (MVM Szeged Vizisport Egyesület), Lovas Balázs (Hódmezővásárhelyi Kézilabda Egyesület).

Az Év női csapata: a Hód-Triatlon és Öttusa SE 4×50-es női váltó, tagjai: Bere Katalin, Czoboday-Tóth Dorottya, Tóth Zsófia Zsanett, Szabó Renáta.

Az Év férficsapata a Hódmezővásárhelyi Futball Club felnőtt NB III-as csapata.

Az Év testnevelője: Hegedűs Tamás testnevelés szakos tanár, a Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája pedagógusa

Az Év edzője Kopasz Attila (Hwarang-Do SE) lett.

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!