Vegyen velünk lendületet! 970×250 -3

Kis szavalók versenyeztek a kertvárosi suliban

Harminchatan neveztek a Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskolában tegnap rendezett kistérségi szavalóversenyre a város iskoláiból.

A versenyen két kategóriában mutatták meg a zsűrinek a diákok, hogyan mondják el az általuk kiválasztott költeményt.

– Nagy örömmel szervezte meg az iskolánk a kistérdégi szavalóversenyt, hiszen azt gondoljuk, közel kell hozni a gyermekekhez az irodalmat, mindenféle formában, s valamennyi iskolából érkeztek szavalók – mondta Juhászné Wolf Edit igazgató.

A gyerekek a versenykiírás szerint magyar költők verseit mondhatták el a könyvtárosokból és pedagógusokból álló zsűri előtt, de balladákkal és elbeszélő költeményekkel nem készülhettek.

Harminchatan neveztek a Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskolában tegnap rendezett kistérségi szavalóversenyre a város iskoláiból.

A versenyen két kategóriában mutatták meg a zsűrinek a diákok, hogyan mondják el az általuk kiválasztott költeményt.

– Nagy örömmel szervezte meg az iskolánk a kistérségi szavalóversenyt, hiszen azt gondoljuk, közel kell hozni a gyermekekhez az irodalmat, mindenféle formában, s valamennyi iskolából érkeztek szavalók – mondta Juhászné Wolf Edit igazgató.

A gyerekek a versenykiírás szerint magyar költők verseit mondhatták el a könyvtárosokból és pedagógusokból álló zsűri előtt, de balladákkal és elbeszélő költeményekkel nem készülhettek.

Az eredmények:

Az 5-6. osztályosok közül: 

1. helyezett Ládi Levente (Németh László Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanár: Kókay Erika).

2. helyezett: Szántó Balázs (Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája, felkészítő tanár: Meszlényi Mónika).

2. helyezett: Kotormán Kincső (Szent István Általános Iskola, felkészítő tanára: Krisztinné Radics Judit).

3. helyezett Papp-Kovács Hanna (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő tanár: Bodrogi Klára). 

4. helyezett: Sós Johanna (Klauzál Gábor Általános Iskola felkészítő tanára: Baricsa Enikő 

4. helyezett: Uzonyi Linett (Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája, felkészítő tanár: Meszlényi Mónika). 

A 7-8. osztályosok versenyében 1. helyezést ért el: Albert Zsófia Éva (Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája, felkészítő tanár: Konczosné Nagy Némedi Gabriella).

2. helyezést ért el: Kovács Kála (Németh László Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanár: Verseginé Hillay Erika). 

3. helyezést ért el: Berecz Júlia (Bethlen Gábor Református Gimnázium, felkészítő tanára: Juhász-Szabó Katalin). 

4. helyezést ért el: Csorba Márk (Varga Tamás Általános Iskola, felkészítő tanára: Gregusné Dávid Katalin). 

5. helyezést ért el: Pál Katalin Panka (Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája, felkészítő tanára: Konczosné Nagy Némedi Gabriella). 

6. lett: Bodor Anna (Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, felkészítő tanára: Daridáné Papp Erika).

- HIRDETÉS -

- HIRDETÉS -

Vegyen velünk lendületet! 600×600 -2

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!