Vegyen velünk lendületet! 970×250 -3

A házigazdák nyerték a csapatok pontversenyét

Megrendezték az I. Hódmezővásárhelyi Rövidpályás Nemzetközi Szenior
Úszóversenyt a Hód- Triatlon és Öttusa SE szervezésében, amelyen 26 hazai és 2 romániai szenior úszóegyesület közel 150 sportolója vett részt.

Az ASA Építőipari Kft – a Consolis cégcsoport tagja – támogatásával megvalósuló verseny kiválóan alakult a Hód Triatlon és Öttusa SE szenior úszóinak, hiszen 69 éremml a pontversenyt 578 ponttal nyerték meg a Törökbálinti Senior ÚC (365), valamint a Szentesi Delfin ESC-t (289) megelőzve. A győztes csapat tagjai: Bere Katalin, Bese Gábor, Bogár Judit, Cserháti Gyula, Dr. Bugyi Klaudia, Dr. Hamvasné Bagi Andrea, Doba Krisztina, Dura Tímea, Fehér Zsolt, Fekete István, Gáll Kitti, KeresztesNagy Katalin, Kovács Béla, Köteles Dávid, Levendovics László, Martonosi Árpád András, Molnár Imre, Németh Brigitta, Olasz Sándorné Kis Éva, Pappné dr Buza Katalin, Seres Medárd, Seres Szilvia, Sevaracz Máté, Szabó Edina, Szabó Enikő Magdolna, Szabó Renáta, Szabó Tamás, Tatár István, TatárCsík Anita, Vargáné Dezső Mária, Vereczkei Csilla, Wéber Vanda.

A 4×100 méteres férfi vegyesúszás versenyszámban a Törökbálintiak révén új Európa-csúcs született a VI. korcsoportban, hiszen 18 másodperccel (!) sikerült megdönteni az egy évtizede regnáló időeredményt, amelyet eddig a Birmingham Masters tartott.
Az Európa-csúcson kívül még 12 új korosztályos országos csúcs is jegyzőkönyvbe került, amely tovább növelte az esemény színvonalát. Ide tartozik versenyzőnk Szabó Tamás 28.57-es időeredménye 50 m mellúszásban, amely még mindig komoly időeredménynek számít a profik között is. Kiemelendő Dura Tímea sportolónk teljesítménye is, hiszen mind a 10 egyéni versenyszámot sikeresen abszolválta, amellyel az abszolút női pontversenyben a 2. helyet szerezte meg.

A verseny végén megrendezett gyors-mell párbaj óriási sikert aratott, ahol értékes nyeremények találtak gazdára a bátrabb versenyzők körében.
A hazai rövidpályás szenior úszás történetében ez volt az első alkalom, hogy 4×100 méter vegyes váltó, valamint 4×100 méter gyorsváltó versenyszámokat rendezzenek, ezért az egyes korcsoportok győztesei országos alapcsúcsot állítottak fel. A Hód-Triatlon és Öttusa SE által úszott alapcsúcsok:

Férfi 4×100 m vegyesváltó i. korcsoport: Köteles – Szabó – Seres – Martonosi
Férfi 4×100 m gyorsváltó I. kcs.: Szabó – Cserháti – Seres – Martonosi.
Női 4×100 m vegyesváltó: I. korcsoport: Szabó E – Pappné dr. Búza – Szabó R – Bere
Női 4×100 m vegyesváltó: II. kcs.: Dr. Bugyi – Bogár – Vereczkei – Gáll
Női 4×100 m gyorsváltó I. kcs.: Szabó E – Bere – Doba – Szabó R
Női 4×100 m gyorsváltó II. kcs.: Vereczkei – Bogár – Gáll – Dura
Női 4×100 m gyorsváltó III. kcs.: Pappné dr. Búza – Dr. Hamvasné Bagi – Vargáné Dezső – Németh.

A Hód Triatlonos szeniorok októberben Szentesen versenyeznek, majd novemberben ismét a Gyarmati Dezső Sportuszodában ugranak vízbe.