Vegyen velünk lendületet! 970×250 -3

Sikeresen kezdte a szezont a Vásárhelyi Kosársuli

Czibere Zoltán juniorcsapata az országos felsőházban folytathatja a következő hónapokban – közölte a csapat.

Országos selejtezőtornát játszott Székesfehérváron, az MKOSZ Sportcentrumban a Vásárhelyi Kosársuli juniorgárdája. A fiatalok a D jelzésű négyes tagjaként a Dávid Kornél Akadémiával, az Újpesttel és az Óbudával meccseltek és két győzelem mellett egyedül a vendéglátó fehérváriaktól kaptak ki, így a felsőház D-csoportjában folytatják a továbbiakban. Január végéig a tervezett program szerint 14 mérkőzés vár a csapatra.

Vásárhelyi Kosársuli – Óbudai KA 64-58

Kosársuli : Molnár, Bősz, Nánási, Szántó, Kozma 11/3,  Csizmadia, Karsai 20/6, Filak 13/6, Knyur 12/3, Németh 5, Megyesi 3, Bereczki
Czibere Zoltán: ,,Nagyon nehezen indult számunkra a mérkőzés. Érződött a srácokon a majd fél év kihagyás. Azonban az akarattal most sem volt gond és egy pontszegény, de annál izgalmasabb mérkőzésen megszereztük első győzelmünket.”

Vásárhelyi Kosársuli – DKKA 56-63

Kosársuli: Filak 2, Knyur 20/12, Megyesi 18, Kozma 16/6, Karsai, Nánási, Bősz, Szántó, Csizmadia, Bereczki, Németh, Molnár
Czibere Zoltán: ,,Második mérkőzésünket a házigazda Fehérvár ellen játszottuk és az első meccsel ellentétben nagyon jól kezdtünk. Támadásban járt a labda és jó százalékkal értékesítettük a lehetőségeinket, védekezésben pedig nagyon agresszíven léptünk fel. Így folyamatosan 6-8 ponttal ellenfelünk előtt jártunk. Azonban a második játékrészben sajnos nagyon sokat hibáztunk. Bár a védekezésünk rendben volt, egyszerűen képtelenek voltunk a gyűrűbe találni. A fehérvári csapat pedig ezt kihasználva utolért bennünket és átvette a vezetést. Az utolsó percekben futottunk az eredmény után, de nem sikerült visszakapaszkodnunk, így sajnos vereséget szenvedtünk.”

Újpest MT/A – Vásárhelyi Kosársuli 62-83

Kosársuli: Molnár 6/6, Bősz 2, Szántó, Nánási, Kozma 5, Németh 3, Knyur 12, Karsai 19/3, Csizmadia 5/3, Filak 2, Megyesi 27, Bereczki 2
Czibere Zoltán: ,,A harmadik mérkőzésünket az újpesti csapat ellen játszottuk, akik előző este négyszeri hosszabbításban verték az óbudai csapatot. Próbáltunk átrohanni ellenfelünkön és kihasználni, hogy mi jóval frissebbek vagyunk. Ezt a tervünket sikerült megvalósítani. Végig kézben tartottuk a mérkőzést és magabiztos győzelmet arattunk.”