Vegyen velünk lendületet! 970×250 -3

Hódmezővásárhelyi vállalkozókat is díjaztak

2020. július 31-én tartotta küldöttgyűlését a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Szegeden, a kamarai székházban. A rendezvényen a régió gazdaságágának fejlesztési lehetőségeiről és annak terveiről Nagy Balázs, az Innovációs és Technológiai minisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára tartott előadást. Az eseményen több kamarai díjat is átadtak.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Emlékplakettjét Takácsné Fekete Piroska, a TÉT-Szerszám Kft. ügyvezetője és tulajdonosa vehette át a megyei kamara elnökétől. Az elismerés – amelyről az MKIK elnöksége döntött – a kamarai mozgalom területén több éves kimagasló, példamutató tevékenység illetve életmű elismeréseként adományozható évente legfeljebb öt személy részére.

Takácsné Fekete Piroska az MKIK Emlékplakettel

A Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara tagozati díjai is átadásra kerültek. Az Iparért Díjat dr. Kőkuti Attila, a Tornádo International Kft. ügyvezetője; a Kereskedelemért Díjat ifj. Gyimesi László, a Mystic Nails Kft. ügyvezetője; a Szolgáltatásért Díjat Novákné Halász Anna a Novana Bt. vezetője; a Kézművességért Díjat pedig Szőke Zoltán, a Szőke 97’ Kft. ügyvezetője kapta meg. A díjazottakat idén Szabóné Tóth Hilda tűzzománc- és üvegfestő képeivel ismerték el.

Átadták az aranykoszorús mester díszokleveleket is a hosszú időn keresztül, egyenletesen magas színvonalon végzett, erkölcsi és szakmai példamutatás terén is kimagasló teljesítményt nyújtó mesterek munkájának elismeréseként. Dömsödi Imre szakács mester, Hajdú József festő mester és Sákovics József asztalos mester vehette át. Ők mindhárman több mint 30 éves szakmai múlttal rendelkeznek.

Frissen avatott kozmetikus és fogtechnikus mesterek, mesterelnökökkel és a kamara elnökével kiegészülve

Emellett sor került mesterlevelek átadására is. Fogtechnikus mesterlevelet kapott Bodor Anikó, Haraszti Valér, Kósa Tivadar, Pécsek Tibor András, Szilágyi Csaba Szabolcs, Vajda Olivér és Vörös Eszter Brigitta, míg kozmetikus mesterré Neparáczkiné Kiss Anita Lillát, Pap Szintiát és Várszegi Vivient avatták.

Az ünnepélyes átadások sorát a kamarai gyakorlati oktatói képzést sikeresen elvégző 48 gyakorlati szakképzésben résztvevő szakember tanúsítványainak átadása zárta. Tavaly a szakképzési törvény változása alapján újdonságként került bevezetésre a kamarai gyakorlati oktatói képzés és vizsga, akkor majdnem 250 új gyakorlati oktató szerzett tanúsítványt a megyénkben. A szakképzésben tanuló diákokkal történő bánásmódra irányuló több napos kurzuson pedagógiai, szociálpszichológiai, kommunikációs és kamarai adminisztrációs témakörben bővíthették tudásukat a gyakorlati oktatók, akik tréningen dolgozták fel a gyakorlati képzéshez kapcsolódó különböző szituációkat is.

Az átadásokat követően Nagy Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium stratégiai ügyekért felelős államtitkára tartott előadást „A Dél-alföldi Gazdaságfejlesztési Zóna 2030-ig tartó gazdaságfejlesztési stratégiájának megalapozása és rövid távú gazdaságélénkítési terve” címmel. Mint mondta a határon átnyúló gazdaságfejlesztési stratégiai anyag előkészítésébe bevonják a helyi szereplőket, így a megyei iparkamarákat is. A szakmai anyag ősszel kerül a döntéshozók elé. Kiemelte, hogy 10 év múlva az itt lévő mezőgazdasági, energetikai-, tudás- és turisztikai potenciálra és a megerősítendő élelmiszeripari feldolgozó iparra építve olyan fejlődő, a Vajdaságot, a Bánát térséget, Bácskát és Szerémséget is magában foglaló gazdasági övezetet szeretnének látni, mely képes választ adni a klímaváltozás, a népességfogyás, és a magas elvándorlás által támasztott kihívásokra. 

Az eseményt a kamara 2019-es gazdálkodásáról és a költségvetés teljesítéséről szóló beszámolójának, valamint a gazdasági önkormányzat 2020-as költségvetésének és munkatervének elfogadása zárta.

(csmkik.hu)

A Hódpress sütiket használ a jobb működés érdekében. Rendben!